Hakkimda

1984 senesinin 28 Şubat gününde açtım gözlerimi hayata. Herkes gibi, kendi irademle gerçekleştirmediğim bir eylemdi bu… Ardından yine tam olarak kendi irademle gerçekleştirmediğim bir başka eylem, üniversite tercihlerim beni X üniversitesinin endüstri mühendisliği bölümüne götürdü. Buradaki üç senelik öğrencilik hayatımın ardından “hatalı süreçler, hatalı sonuçlar doğurur” gerçeğinin, eğitim sistemine yansıdığı bir ülkenin genci olarak bu üniversiteden ayrılıp başka bir üniversitde, Y üniversitesinde, kendime hayat tarzı olarak kabul ettiğim bir bölümde, matematik bölümünde okudum. Şu an ise Z üniversitesinde, yine matematik üzerine yüksek lisans eğitimimi sürdürüyor ve aynı zamanda aynı üniversitede araştırma görevlisi olarak çalışıyorum.

Bu süreç boyunca bilim yuvalarının “bacasız fabrika” olarak nitelendirilip, insanların aldığı eğitimin ve sahip oldukları eğitim düzeyinin cahilliklerini, geri kalmışlıklarını, bilinçsizliklerini örtmediğine, hatta örtemediğine şahit oldum defalarca.

Bu bilinçsizliğin ise; sebep-sonuç dualitesinden, nedensellikten, sorgu ve sualden mahrum bir şekilde yaşamanın ve tüm bunların düşünme yetimizi köreltmesinin bir sonucu olduğunu düşünen birisi olarak, bilinçsizliklere karşı bilinçlendirmenin görev edinilmesi gerektiğini ve bilinçli bir insanın arkasında bırakabileceği en büyük mirasın kendisi gibi nice bilinçler olduğunu düşünen ve hayatına bu amaç doğrultusunda yön veren bir insanım. Bu amaç doğrultusunda yazılarımda yer alan naçizane fikirlerin, yazılarımı okuyan sizlere biraz da olsa bir ışık kaynağı oluşturması benim için en büyük mutluluktur.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yazın

Şu elementleri kullanabilirsiniz : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Arama
RSS
Beni yukari isinla